Služby k zákazníkovi MHD - slovenský prístup

Autor: Marián Gogola | 26.7.2011 o 8:38 | (upravené 26.7.2011 o 11:25) Karma článku: 5,91 | Prečítané:  736x

Ak v zahraničí zaznamenali pokles ľudí, čo cestujú MHD, pripravili pre nich lákavé zmeny, aby ich do MHD späť dostali. U nás je to však úplne naopak. Aj to málo, čo máme sa snažíme vyhnať z našich autobusov. Stále sa vyhovárame na málo peňazí, čo je iste aj fakt, ale na ľudský prístup  tak veľa netreba.

Uvediem jeden čerstvý príklad. Manželka išla s našou malou dcérkou spolu s kámoškou aj jej malým chlapcom do mesta. Deti sú ešte malé, takže boli v kočíkoch. Vybrali sa na zastávku, že si pekne počkajú na autobus. Keď horkoťažko nastúpili do autobusu, pristúpil k nim vodič a povedal, že dva kočíky  v autobuse nemôžu byť, že či nečítajú prepravný poriadok. No obe zostali poriadne zaskočené. Na otázku manželky, že či má teda čakať na zastávke ďalšiu hodinu na nasledujúci spoj, vodič povedal, že ho to nazaujíma. Popritom treba uviesť, že z našej mestskej časti chodí skutočne mimo špičky autobus  raz za hodinu. No našťastie mali aj jeden športový kočík, ktorý si zložili a jedno dieťa dali kolená a tak splnili literu prepravného poriadku.

No beriem, že v prepravnej špičke, by to asi bolo problematické, ale v čase keď je v autobuse málo cestujúcich, to vyzerá, že vodiči sa robia skutočne "svätejšími než pápež". Niekedy mi to už pripadá, že vodiči dostávajú odmenu za to, že koľko cestujúcich odradia od cestovania.

Inak doma sme si potom na internete prečítali prepravný poriadok a tam je skutočne napísané, že vo vozidle sa môže prepravovať iba jeden kočík a o druhý môže povoliť vodič. Takže pán vodič sa asi zle v noci vyspal. Mimochodom v prepravnom poriadku sú napísané aj iné skvosty ako, že pes a dieťa v kočíku sa naraz nemôžu spolu prepravovať v jednom vozidle. No som zvedavý ako sa rieši situácia, ak niekto nastúpi so psom na skoršej zastávke a potom na inej nastúpi nič netušiaca mamička s dieťaťom v kočíku. Asi by mali MHDčky vybaviť také vozidlá nápismi " Pozor pes v autobuse - nenastupovať!".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?